کتابخانه مرکزی استان همدان

کتابخوانی یعنی عریض تر کردن زندگی

کتابخانه مرکزی استان همدان

کتابخوانی یعنی عریض تر کردن زندگی

کتابخانه مرکزی استان همدان

نفس کتابدارى، یک کار انسانىِ فرهنگىِ برجسته‌ است. از دوران نوجوانى، از اول سوادآموزى تا آخر عمر، انسان احتیاج دارد به کتاب؛ (مقام معظم رهبری)
----------------------------
آدرس کتابخانه:
چهاراه تختی، بلوار مفتح، تپه مصلی، کتابخانه مرکزی استان همدان
----------------------------
تلفن تماس با کتابخانه:
32646746- 32646747 - 32672012- و تلفن های داخلی با امکان تمدید تلفنی منابع به شرح ذیل است:
امانت و تمدید 255-266 - ثبت نام 250- کودک و نوجوان 260- نابینایان252- انتظامات 270- ریاست 262
---------------------------

بایگانی
آخرین مطالب

۶ مطلب در آذر ۱۳۹۶ ثبت شده است

502w_index_(2).jpg
در کتابخانه مرکزی همدان برگزار می‌شود:طرح زمستانی «آموزش نقاشی و تصویرسازی»رئیس کتابخانه مرکزی همدان از برگزاری طرح زمستانی «آموزش نقاشی و تصویرسازی» در این کتابخانه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، سارا ولدی خرم؛ مسئول بخش کودک و نوجوان کتابخانه مرکزی همدان، از آغاز طرح زمستانه با موضوع  «آموزش نقاشی و تصویرسازی» با هدف تشویق و ترغیب کودکان و نوجوانان جهت مراجعه به کتابخانه و استفاده از منابع کتابخانه خبر داد.
وی با اشاره به اینکه « طرح "آموزش نقاشی و تصویرسازی" که توسط سرور پیراینده با مدرک کارشناسی ارشد نقاشی آموزش داده خواهد شد؛ از دیماه آغاز و تا پایان زمستان سال جاری ادامه خواهد داشت، بیان داشت: در این طرح همه اعضاء و مراجعین از گروه سنی خردسال تا 14 سال می‌توانند شرکت داشته باشند.

ولدی خرم، با بیان اینکه « این طرح با هدف تشویق و ترغیب کودکان و نوجوانان جهت مراجعه به کتابخانه و استفاده از منابع کتابخانه‌ای انجام می‌شود»، افزود: دوستداران و علاقمندان می‌توانند جهت شرکت در این طرح در روزهای پنج‌شنبه ساعت 10 الی 11 به بخش کودک و نوجوان کتابخانه مرکزی مراجعه نمایند.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ آذر ۹۶ ، ۱۳:۴۶
کتابخانه مرکزی همدان


9sm9_4.jpg
62mc_index.jpg
در کتابخانه مرکزی همدان برگزار شد:نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای و مسابقه نویسندگیبه همت بخش کودک و نوجوان کتابخانه مرکزی همدان نشست کتاب‌خوان کتابخانه‌ای و مسابقه نویسندگی برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، سیده منصوره حسینی شعار؛ رئیس کتابخانه مرکزی همدان اظهار داشت: بخش کودک کتابخانه مرکزی اقدام به برگزاری برنامه‌های فرهنگی از جمله، برگزار نشست کتاب‌خوان با موضوع تخصصی پیامبر(صلوات الله علیه و آله و سلم) و مسابقه نویسندگی با موضوع نامه‌ای به پیامبر خوبی(صلوات الله علیه و آله و سلم) کرد.
وی گفت: به منظور ترویج فرهنگ مطالعه و تقویت توانمندی‌های ادبی و هنری در نسل آینده، کودکان خود را به انجام فعالیت‌هایی ترغیب کنیم که مهارت‌های نوشتن را در آنها تقویت می‌کند. 
حسینی شعار ادامه داد: در همین راستا بخش کودک و نوجوان کتابخانه مرکزی اقدام به برگزاری مسابقه نویسندگی با عنوان «‌نامه‌ای به پیامبر خوبی‌ها» نمود، که در آن آثار نوشته شده توسط کودکان و نوجوانان بررسی و داوری شد و از بهترین آثار تقدیر به عمل آمد.
وی افزود: در ادامه تعدادی از اعضاء به معرفی کتاب‌های خود به شرح زیر پرداختند:

«آخرین فرستاده»/ نویسنده: رضا رهگذر/ ارائه توسط: ارشیا حسینی شعار(عضو بخش کودک و نوجوان کتابخانه مرکزی همدان)؛ «داستان پیر زن فرتوت و محمد»/ نویسنده: کریم باوفا/ ارائه توسط: ایلیا حسینی شعار(عضو بخش کودک و نوجوان کتابخانه مرکزی همدان)؛ «پیامبر(صلوات الله علیه و آله و سلم) و قصه‌هایش»/ نویسنده: غلامرضا حیدری ابهری/ ارائه توسط: آرمان کریمی (عضو بخش کودک و نوجوان کتابخانه مرکزی همدان)؛ «ای جامه بر سر کشیده برخیز»/ نویسنده: رضا رهگذر/ ارائه توسط: محمدحسین خدادادی(عضو بخش کودک و نوجوان کتابخانه مرکزی همدان)؛ «برادر»/ نویسنده: نقی سلیمانی/ ارائه توسط: مبینا کستانی(عضو بخش کودک و نوجوان کتابخانه مرکزی همدان)
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ آذر ۹۶ ، ۱۳:۴۲
کتابخانه مرکزی همدان

6mh3wtjup6u850dan.jpgاین کارگاه با حضور 26 نفر از اساتید و کارمندان دانشگاه بوعلی، دانشگاه آزاد، اعضای هیأت امنای کتابخانه تخصصی دکتر اذکائی، معاونین و اعضای ستادی اداره‌کل، کتابداران کتابخانه مرکزی و نیز برخی از اعضای انجمن شاهنامه‌خوانان و علاقمندان به این حوزه، با موضوع آشنایی با تاریخ خط و الفبا و تاریخچه محمل‌های کتاب از آغاز نوشتار تا عصر کاغذ، تشکیل شد

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۷ آذر ۹۶ ، ۱۰:۵۸
کتابخانه مرکزی همدان

uco8h59ywsr0apve6js.jpg

برنامه یک روز در کتابخانه به مناسبت هفته کتاب کتابخوانی و کتابدار در کتابخانه مرکزی استان همدان اجرا شد. در این برنامه که والدین به همراه فرزندان خود در آن شرکت کردند برنامه هایی از قبیل قصه خوانی، مسابقه قرآنی، نقاشی، کاریکاتور، شاهنامه خوانی، سفالگری، و ... اجرا شد.۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۲ آذر ۹۶ ، ۱۴:۵۱
کتابخانه مرکزی همدان

h3g4zqzqxzqrzh3vq9qt.jpggn2y45hz3fj8q2qk3ons.jpg

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ آذر ۹۶ ، ۱۴:۴۴
کتابخانه مرکزی همدان