کتابخانه مرکزی استان همدان

کتابخوانی یعنی عریض تر کردن زندگی

کتابخانه مرکزی استان همدان

کتابخوانی یعنی عریض تر کردن زندگی

کتابخانه مرکزی استان همدان

نفس کتابدارى، یک کار انسانىِ فرهنگىِ برجسته‌ است. از دوران نوجوانى، از اول سوادآموزى تا آخر عمر، انسان احتیاج دارد به کتاب؛ (مقام معظم رهبری)
----------------------------
آدرس کتابخانه:
چهاراه تختی، بلوار مفتح، تپه مصلی، کتابخانه مرکزی استان همدان
----------------------------
تلفن تماس با کتابخانه:
32646746- 32646747 - 32672012- و تلفن های داخلی با امکان تمدید تلفنی منابع به شرح ذیل است:
امانت و تمدید 255-266 - ثبت نام 250- کودک و نوجوان 260- نابینایان252- انتظامات 270- ریاست 262
---------------------------

بایگانی

۸ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۵ ثبت شده است

کتابخانه مرکزی استان همدان اعیاد شعبانیه را خدمت تمامی هم استانی ها و اعضای محترم کتابخانه تبریک عرض می نماید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ ارديبهشت ۹۵ ، ۰۸:۵۰
کتابخانه مرکزی همدان


به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، نخستین جشنواره لباس کتابدارانِ نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با هدف بهره‌گیری از هنر ارزشمند طراحی لباس در مشاغل مختلف و به‌ویژه امور فرهنگی، ایجاد نشاط و تعامل بین مخاطبان، ارائه الگوهای نوین در لباس اسلامی و ایرانی، با همکاری کارگروه مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

بر همین اساس، جلسات کارشناسی متعددی نیز برای برنامه‌ریزی اولیه موضوع در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار و اجرای کار نهایی شده است.فراخوان این جشنواره در دو بخش لباس بانوان و آقایان کتابدار به‌زودی منتشر و هنرمندان طراح با آگاهی از شاخص‌ها و شرایط عمومی اعلامی به رقابت خواهند پرداخت.در این جشنواره علاوه بر داوران فنی که در چارچوب ضوابط فنی مد و لباس کشور اعلام نظر خواهند کرد، کتابداران نیز به عنوان استفاده‌کنندگانِ لباس در امر داوری مشارکت خواهند داشت.گفتنی است در آیین اختتامیه این جشنواره، طرح‌های برتر معرفی و سپس طرح‌های برگزیده به تولید انبوه خواهند رسید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۴:۴۵
کتابخانه مرکزی همدان

رئیس کتابخانه مرکزی همدان از آغاز به کار بخش دوم VIP در این کتابخانه خبر دادو اظهار کرد: این بخش با ظرفیت 80 نفر افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، منصوره حسینی شعار با بیان اینکه امسال از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به نام «سال خواندن» نام‌گذاری شده است، خاطرنشان کرد: ارائه برنامه‌های متنوع، با کیفیت و دارای جذابیت به عنوان محور برنامه‌های کتابخانه‌ مرکزی همدان قرار گرفته است.
رئیس کتابخانه مرکزی همدان با بیان اینکه اصول کلی نهاد طی سال‌جاری بر ترویج و تبلیغ تجربه خواندن با تمرکز بر لذت خواندن و نیز بیان و نشان دادن سودمندی‌های خواندن است، گفت: تبدیل کتابخانه عمومی به پاتوقی برای خواندن و ارائه خدماتی مبتنی بر فضای کتابخانه مورد هدف ما خواهد بود.
وی افزود: در همین راستا کتابخانه مرکزی همدان، بخش دوم VIP (سالن‌های اختصاصی مطالعه) را همراه با امکانات ویژه در محیطی دلنشین و بر بام شهر همدان تجهیز و راه‌اندازی کرد.
حسینی شعار با بیان اینکه افراد می‌توانند با استانداردهای موجود این بخش در محیط آرام و راحت به مطالعه بپردازند، گفت: سالن مطالعه اختصاصی کتابخانه مرکزی، شامل اتاق‌های دونفره، چهارنفره، هشت نفره با ظرفیت کلی 80 نفر برای آقایان در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: امکانات این بخش شامل میزهای اختصاص تک نفره، کمد دیواری، جا لباسی، جاکفشی، اتاق استراحت، آبدارخانه و... است.
رئیس کتابخانه مرکزی همدان، با بیان اینکه قبلاً نیز سالن VIP در کتابخانه مرکزی همدان راه‌اندازی شده بود، افزود: این بخش ظرفیت 80 نفری دارد که به طور مساوی برای آقایان و خانم‌ها هر کدام 40 نفر در نظر گرفته شده، اما بخش جدید امکانات بیشتری دارد و مطابق با استانداردهاست.
حسینی شعار از آمادگی کتابخانه مرکزی برای پذیرش علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی خبر داد و افزود: افراد می‌توانند پس از بازدید بخش‌های مختلف، در بخش مورد علاقه اقدام به خواندن کتاب کنند.۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ ارديبهشت ۹۵ ، ۰۹:۳۶
کتابخانه مرکزی همدان

با نامگذاری سال ۱۳۹۵ با عنوان «سال خواندن» از طرف دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، نهاد کتابخانه اقدام به اجرای طرح «۵۰ کتاب سال» کرده است. در قالب این طرح، ماهانه تعدادی کتاب از حوزه های مختلف توسط معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور انتخاب و جهت معرفی و اجرای ویژه برنامه های فرهنگی به کتابخانه ها ابلاغ می شوند.

 

به همین منظور در اردیبهشت ماه کتاب‌های «هم روزنامه هم کلوچه»، «آنک آن یتیم نظر کرده»، «جاذبه و دافعه علی علیه السلام» و «نیلوفر نیایش» در قالب دومین سری از کتاب‌های طرح «کتاب‌خوان ماه» انتخاب شدند.

 

 در همین راستا،کتاب «هم روزنامه هم کلوچه» سروده مریم هاشم پور از کتاب های طرح کتابخوان ماه اردیبهشت، توسط کتابخانه مرکزی، بخش نابینایان با گویندگی سرکار خانم هادئی به کتاب صوتی تبدیل شد. این کتاب  جذاب با شعرهایی دلنشین و تصاویری زیبا است و دربرگیرنده ۱۵ شعر ساده و کودکانه است .

ضمنا کتاب صوتی جاذبه و دافعه حضرت علی(ع) در آرشیو بخش نابینایان کتابخانه مرکزی موجود می باشد.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۰:۳۴
کتابخانه مرکزی همدان
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۵ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۲:۲۳
کتابخانه مرکزی همدان

اردیبهشت

ردیف

عنوان

مولف

ناشر

1

جاذبه و دافعه علی علیه السلام

استاد شهید مرتضی مطهری

صدرا

2

آنک آن یتیم نظر کرده

محمدرضا سرشار

به نشر

(آستان قدس رضوی)

3

نیلوفر نیایش

حسن سیدی

معارف

4

هم کلوچه هم روزنامه

مریم هاشم پور

امیرکبیر

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۲ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۱:۱۱
کتابخانه مرکزی همدان