کتابخانه مرکزی استان همدان

کتابخوانی یعنی عریض تر کردن زندگی

کتابخانه مرکزی استان همدان

کتابخوانی یعنی عریض تر کردن زندگی

کتابخانه مرکزی استان همدان

نفس کتابدارى، یک کار انسانىِ فرهنگىِ برجسته‌ است. از دوران نوجوانى، از اول سوادآموزى تا آخر عمر، انسان احتیاج دارد به کتاب؛ (مقام معظم رهبری)
----------------------------
آدرس کتابخانه:
چهاراه تختی، بلوار مفتح، تپه مصلی، کتابخانه مرکزی استان همدان
----------------------------
تلفن تماس با کتابخانه:
32646746- 32646747 - 32672012- و تلفن های داخلی با امکان تمدید تلفنی منابع به شرح ذیل است:
امانت و تمدید 255-266 - ثبت نام 250- کودک و نوجوان 260- نابینایان252- انتظامات 270- ریاست 262
---------------------------

بایگانی

۱۴ مطلب در آبان ۱۳۹۴ ثبت شده است

گارگاه نقاشی و مسابقه جمله نویسی در هفته کتاب کتابخانه مرکزی برگزار شد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ آبان ۹۴ ، ۱۶:۳۹
کتابخانه مرکزی همدان

1-   برنامه یک روز در کتابخانه

این برنامه با تلاش و فعالیت کتابخانه مرکزی برگزار گردید که شامل بخش­های آموزشی متفاوت، مانند کارگاه آموزشی قرآن، مجسمه ­سازی با گل سفال، کاردستی با کاغذ، دومینو، روایت داستان زندگی امام حسین (ع) به صورت نقالی و "پرده خوانی از مدینه تا کربلا"، قصه­ گویی و کارگاه نقاشی و مسابقه جمله ­نویسی با کلمات "کودک، کتاب، آینده". برنامه ­های یک روز در کتابخانه در سالن طبقه دوم کتابخانه مرکزی نسبت به علاقه شرکت کنندگان به هر یک از برنامه ­ها از ساعت 10 الی 13 در روز پنج­شنبه 28 آبان ماه برگزار گردید و بیش از 600 نفر در این برنامه شرکت نمودند.

تصاویر زیبا پیوست می باشد

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ آبان ۹۴ ، ۱۴:۵۳
کتابخانه مرکزی همدان

 در هفته کتاب اتاق بازی برای خردسالان جهت تقویت و هماهنگی دست با چشم برگزار گردید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ آبان ۹۴ ، ۱۱:۵۵
کتابخانه مرکزی همدان

در هفته کتاب بازدید کودکان و نوجوان از قسمت های مختلف کتابخانه مرکزی و معرفی خدمات آن ها به ایشان


 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ آبان ۹۴ ، ۰۴:۵۵
کتابخانه مرکزی همدان

  حضور در برنامه زنده تلویزیونی

منصوره حسینی­ شعار رئیس کتابخانه مرکزی با حضور در برنامه زنده تلویزیونی " خانه و زندگی" از شبکه استانی همدان در مورخ 26/8/1394، ساعت 30/12 روز سه­ شنبه، ضمن تبریک هفته کتاب به معرفی کتابخانه­ های عمومی و کتابخانه مرکزی استان پرداخت و با بیان مطالبی پرامون کتاب و کتابخوانی از هم استانی­ ها جهت شرکت در برنامه­ های هفته کتاب به ویژه برنامه "یک روز در کتابخانه" دعوت کرد. برنامه فوق در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه نیز تکرار شد.


منصوره حسینی، رئیس کتابخانه مرکزی همدان در برنامه زنده تلویزیونی خانواده از شبکه استانی همدان به مناسبت هفته کتاب حضور داشتند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ آبان ۹۴ ، ۱۴:۲۵
کتابخانه مرکزی همدان

کتابخانه مرکزی                                         

به مناسبت هفته بزرگداشت "کتاب، کتابخوانی و کتابدار" کتابخانه مرکزی استان همدان با همکاری انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران شاخه همدان اقدام به برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب "قیام امام حسین (ع)" نوشته استاد جعفر شهیدی به صورت انلاین در شبکه کتابخوانان حرفه ای  www.booki.ir نموده است.

برای دریافت فایل PDF کتاب اینجا کلیک کنید

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ آبان ۹۴ ، ۰۹:۱۱
کتابخانه مرکزی همدان

به مناسبت فرا رسیدن بیست و سومین هفته بزرگداشت " کتاب، کتابخوانی و کتابدار" جمهوری اسلامی ایران جناب آقای دکتر اکبر فامیل روحانی مدیر گروه رشته علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه آزاد همدان در 22 آبان ماه در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه همدان حضور یافتند و اظهار داشتند: در قرآن، کتاب با معانی مختلفی همچون شریعت، نوشتن، علم ازلی الهی، اندازه‌گیری و قرآن آمده است که نشان از اهمیت امر مطالعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی  دارد.

وی با اشاره به اهمیت کتاب در قرآن گفت: این امر نشانگر آن است که هر مسلمان و انسانی باید نسبت به کتاب وظیفه‌مند و متعهد باشد تا بتوان جایگاه واقعی کتاب در جامعه را نهادینه کرد.

فامیل روحانی با بیان اینکه امروز توجه به حوزه کتاب از اهمیت بالایی برخوردار است، تصریح کرد: باید برای گسترش کتابخوانی و ایجاد کتابخانه اقدامات تاثیرگذاری انجام شده و سرمایه‌گذاری‌های مطلوبی در این زمینه شکل گیرد.

در حاشیه حضور  دکتر فامیل روحانی به عنوان نماینده نهاد کتابخانه های عمومی  در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه ، کتابخانه مرکزی  غرفه ای به منظور معرفی خدمات کتابخانه برپا نمود که مورد استقبال افراد حاضر در نماز جمعه قرار گرفت.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ آبان ۹۴ ، ۰۸:۰۰
کتابخانه مرکزی همدان

به مناسبت بیست و سومین بزرگداشت «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» جمهوری اسلامی ایران،  کتابخانه مرکزی استان همدان با همکاری ناشران استان و کارگزاران کتاب اقدام به برگزاری نمایشگاه کتاب از تاریخ 23 آبان ماه لغایت 5 آذر ماه با ارائه تخفیف نموده است.

نمایشگاه کتاب 94

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ آبان ۹۴ ، ۰۷:۴۹
کتابخانه مرکزی همدان

1-   فروشگاه و انتشارات نارنجی

همکاری با انتشارات و فروشگاه نارنجک و اختصاص فضا به مدت 13 روز  از ساعت 9صبح الی 19 عصر، به مناسبت هفته کتاب که با توزیع بن تخفیف 15 درصد برای خرید کتاب از 23 آبان ماه لغایت 5 آذر ماه فعال می باشد. بن تخفیف در آموزش و پرورش ناحیه یک و دو همدان توزیع شده است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ آبان ۹۴ ، ۱۴:۰۶
کتابخانه مرکزی همدان

قابل توجه اعضای محترم کتابخانه مرکزی استان همدانبا همکاری سازمان تاکسیرانی شهر همدان خط تاکسی چهارراه تختی -کتایخانه مرکزی به طور آزمایشی راه اندازی شد.

ساعت حضور تاکسی:

 8 الی 9 صبح و 18:30 الی 19:30

در صورت استقبال، این طرح به صورت تمام وقت اجرا خواهد شد.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ آبان ۹۴ ، ۱۵:۱۴
کتابخانه مرکزی همدان