کتابخانه مرکزی استان همدان

کتابخوانی یعنی عریض تر کردن زندگی

کتابخانه مرکزی استان همدان

کتابخوانی یعنی عریض تر کردن زندگی

کتابخانه مرکزی استان همدان

نفس کتابدارى، یک کار انسانىِ فرهنگىِ برجسته‌ است. از دوران نوجوانى، از اول سوادآموزى تا آخر عمر، انسان احتیاج دارد به کتاب؛ (مقام معظم رهبری)
----------------------------
آدرس کتابخانه:
چهاراه تختی، بلوار مفتح، تپه مصلی، کتابخانه مرکزی استان همدان
----------------------------
تلفن تماس با کتابخانه:
32646746- 32646747 - 32672012- و تلفن های داخلی با امکان تمدید تلفنی منابع به شرح ذیل است:
امانت و تمدید 255-266 - ثبت نام 250- کودک و نوجوان 260- نابینایان252- انتظامات 270- ریاست 262
---------------------------

بایگانی

۷ مطلب در مهر ۱۳۹۴ ثبت شده است

این کارگاه با حضور مادران اعضای بخش کودک کتاخانه مرکزی در تاریخ 28 مهر ماه سال جاری تشکیل گردید. در این کلاس بر اهمیت و فواید قصه گویی برای کودکان تاکید شد و پس از تبیین نقش قصه گویی برای مادران مهارت های لازم و مورد نیاز برای گقتن یک قصه مناسب و شیوه های مختلف قصه گویی مانند قصه گویی ساده، قصه گویی به شیوه پرده خوانی، قصه گویی با تقلید صدا، قصه گوی با تقلید حرکت به صورت عملی به مادران آموزش داده شد.

قصه های گفته شده در این جلسه:

1.      گوره خر چگونه راه راه شد.

2.      کشکت رو بساب (قصه های ملانصرالدبن)

3.      خبر هدهد

4.      هدهد در قصر ملکه

در انتهای جلسه از مادران در خواست شد که از مجموعه کتاب های قصه گویی که در اختیار آن ها قرار گرفته بود به انتخاب خود قصه ای را انتخاب و برای سایرین به شیوه انتخابی خود قصه گویی کنند.

همچنین برای پربار کردن جلسه، قسمت های منتخبی از فیلم کارگاه قصه گویی که توسط نهادکتابخانه های عمومی کشور در فروردین 1394 با تدریس جناب آقای رحماندوست برگزار گردیده بود ، استفاده شد.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ مهر ۹۴ ، ۱۷:۲۵
کتابخانه مرکزی همدان

عضو نوجوان کتابخانه مرکزی محمد امین مغرب که با عنوان یاور کتابدار در فعالیت های کتابخانه کتابداران بخش کودک را همراهی می کند.با آغاز سال تحصیلی با اقدام داوطلبانه خود و راهنمایی کتابداران بخش کودک و نوجوان، در صف صبحگاه مدرسه محل تحصیل خود حضور یافته و خدمات کتابخانه مرکزی را برای دانش آموزان مدرسه توضیح داده و آن های تشویق به عضویت در کتابخانه و کتاب خواندن نموده است.

محمد امین مغرب

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ مهر ۹۴ ، ۱۷:۵۸
کتابخانه مرکزی همدان

به مناسبت روز جهانی عصای سفید از اولین کتاب صوتی تولید شده توسط مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان رونمایی شد.

در حاشیه برگزاری یکصدوشصت‌وسومین نشست کتاب‌خوان کشور در کتابخانه مرکزی همدان، مراسم رونمایی از اولین کتاب صوتی تولید شده توسط دکتر عاطفه زارعی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان و اهدای آن به بخش نابینایان کتابخانه مرکزی با هدف فرهنگ‌سازی تولید افتخاری کتاب‌های صوتی و ترویج فرهنگ تبدیل کتب به فایل صوتی برای استفاده اعضای نابینا و کم‌بینا در روز عصای سفید برگزار شد.

 عنوان کتاب صوتی شده،"مثنوی معنوی" تألیف و بازنویسی راضیه ایمانی خوشخو است که با صدای دکتر عاطفه زارعی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تهیه و تولید شده است.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ مهر ۹۴ ، ۱۶:۰۵
کتابخانه مرکزی همدان

یکصد و شصت و سومین نشست «کتاب‌خوان» کشور در استان همدان توسط کتابخانه مرکزی همدان و به مناسبت روز عصای سفید برگزار شد و ده نفر از کتابداران و اعضای روشندل کتابخانه مرکزی همدان به معرفی کتاب‌های خود پرداختند.

آثار ارائه شده نشست "کتاب‌خوان" به شرح ذیل می باشد:
«موفقیت نامحدود، مطالعه موفق با تمرکز» نوشته مجتبی حورایی/ ارائه توسط: علی چهاردولی (مسئول بخش نابینایان و کم بینایان کتابخانه مرکزی همدان)

«فوق طبیعت» نوشته لیال واتسن/ ارائه توسط: زهرا تهماسبی (دبیر آموزش و پرورش و عضو روشندل کتابخانه مرکزی همدان) «حکایت دولت فرزانگی» نوشته مارک فیشر/ ارائه توسط: زهرا معظمی (رئیس دفتر مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان)
«اصول‌کافی‌جلد‌ اول» نوشته شیخ کُلِـینی/ ارائه توسط: عباس‌علی‌محمدی ‌ملایری (عضو روشندل کتابخانه مرکزی همدان)

«فلسفه‌ای برای زندگی» نوشته ویلیام اروین/ ارائه توسط: مژگان خدارحمی (کتابدار بخش کودک کتابخانه مرکزی همدان):
«از حال بد به حال خوب» نوشته دیوید برنز/ ارائه توسط: ابوالفضل وجدی‌مزین (عضو روشندل کتابخانه مرکزی همدان)

«بخوان برای زندگی» نوشته پت ویلیامز/ ارائه توسط: امیر مهربان (کتابدار کتابخانه مرکزی همدان)
«مردان مریخی، زنان ونوسی » نوشته جان گری/ ارائه توسط: راحله صدیق‌منش (عضو روشندل کتابخانه مرکزی همدان)

 
«شانه‌های غول» نوشته مسعود لعلی/ ارائه توسط: علی نادری (کتابدار کتابخانه مرکزی همدان)
 
«چهره‌هایی از پدرم» نوشته ثمین باغچه‌بان/ ارائه توسط: طیبه ریحانی عبدانی (کتابدار کتابخانه مرکزی همدان)
عکس ها در ادامه مطلب
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ مهر ۹۴ ، ۱۵:۴۹
کتابخانه مرکزی همدان

جشن روز کودک و اختتامیه کلاس­های فصل تابستان و تقدیر از برگزیدگان طرح درخت دانایی، در روز پنج شنبه 16/7/94 ساعت 9:30 لغایت 13 در بخش کودک و نوجوان کتابخانه مرکزی همدان برگزار شد.

فعالیت­ های بخش کودک در تابستان 94 شامل کلاس­های نقاشی، کاردستی، کتابخوانی و نشست­های کتابخوان ویژه بخش کودک و نوجوان، اوریگامی و طرح درخت دانایی می­باشد. این فعالیت­ها و برنامه ­ها با هدف جذب مخاطبان به کتابخانه صورت می‌گیرد. کتابداران و والدین در ایجاد عادت مطالعه در کودکان و نوجوانان نقش اساسی دارند، و تمام سعی و تلاش کتابداران بخش کودک تحقق چنین امری است. با تاکید مدیرکل مبنی بر اهمیت ویژه بخش­های کودک کتابخانه­ های عمومی و ارتقای فعالیت­های فرهنگی و با پشتکار، انگیزه و علاقه کتابداران بخش کودک و همچنین با همکاری و همفکری خانواده‌ها، این فعالیت­ها و نشست ­ها ادامه خواهد داشت و اهرمی خواهد بود برای اینکه کودکان و نوجوانان را به سوی کتابخوانی سوق داد.

هدف از فعالیت های تابستانی و طرح کتابخوانی در کتابخانه مرکزی، رشد اعضا و همچنین ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و ایجاد علاقه در کودکان جهت مراجعه مستمر به کتابخانه است. فعالیتی که افراد را به هر بهانه ­ای به کتابخانه می­کشاند تا با کتاب و کتابخانه آشنا شده و انس بگیرند.

برنامه های روز جهانی کودک و اختتامیه کلاس‌های تابستانی، با تلاوتی چند از آیات قرآن توسط عضو کودک خانم ستایش نجفی که حافظ یک جزء از قرآن کریم و اشعار حافظ می باشند آغاز شد.

بعد از تلاوت قرآن همه حضار به احترام صورت ملی کشور عزیزمان ایران به پا خواستند. سپس آقای عرفانی معاون مدیرکل کتابخانه های عمومی کشور خوش­آمد گویی و خیر مقدم از اعضا و والدین آنها داشتند. علاوه بر جناب آقای عرفانی معاون مدیر کل کتابخانه های عمومی، جناب آقای خاوری معاون مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان همدان، سرکار خانم احمدی نسب کارشناس امور کتابخانه ها، سرکار خانم معظمی رئیس دفتر مدیرکل و جناب آقای جعفری رئیس کتابخانه مرکزی و جمعی از همکاران محترم حضور داشتند که کتابداران بخش کودک و نوجوان از همگی این بزرگوار کمال تشکر را دارند.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ مهر ۹۴ ، ۱۴:۱۴
کتابخانه مرکزی همدان

کتابخانه مرکزی استان به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار می‌کند:


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۷ مهر ۹۴ ، ۰۷:۵۶
کتابخانه مرکزی همدان
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۷ مهر ۹۴ ، ۰۷:۳۷
کتابخانه مرکزی همدان